Соціальний педагог

 

МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ

      Уні 9-х класів Чернівецької гімназії № 19, 10 жовтня 2023, відвідали квест, який організували  для нас “БФ Світ майбутнього”,  що був проведенний в рамках до Всесвітнього дня ментального здоров’я. Спробували багато вправ, які допоможуть правильно контролювати свої емоції під час емоційної тривоги. 

 
 
 
 
 

Всесвітній день захисту тварин

Щорічно Чернівецька гімназія № 19, 04 жовтня 2023, відзначає Всесвітній день захисту тварин. Учні 6-Б класу відзняли відеоролик зі своїми домашніми улюбленцями. Цим виховуємо у дітях любов до тварин.

 
 
 
 
 
 
 

Увага діти на дорозі!

В Чернівецькій гімназії № 19 в рамках місячника “Увага діти на дорозі”. Інспекторка ювенальної превенції Валентина Спринь вкотре нагадала школярам правила поведінки на дорозі. Діти мали змогу посидіти в патрульному автомобілі та спробувати себе в ролі патрульоного. Діти були зацікавленні роботою патрульних та залюбки ставили запитання.

 
 
 
 
 
 
Ящук Оксана Василівна
Соціальний педагог
Чернівецької гімназії № 19
Стаж: 5 роки
Освіта: ЧНУ ім. Юрія Федьковича. Факультет педагогіки, психології та соціальної роботи.
Спеціаліст  ІІ категорії
Моє професійне кредо:
«У кожній дитині треба бачити людину. Спочатку – особистість, а потім учня“
 
Напрямки роботи соціального педагога в школі:
1. Адаптація дітей до умов перебування в навчальному закладі,
2. Організація роботи з “важкими дітьми”,
3. Професійне самовизначення старшокласників,
4. Допомога соціального педагога щодо організації роботи з обдарованими дітьми, дітьми пільгових категорій,
5. Соціально – педагогічний патронаж дітей із сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах (СЖО),
6. Робота щодо профілактики булінгу ( цькуванню) в шкільному середовищі,
7. Методична робота.
 
Функції психологічної служби:
1.Діагностично – прогностична,
2. Організаційно – методична,
3. Корекційно – розвиткова,
4. Консультативна,
5. Просвітницько – профілактична,
6. Соціально – захисна.

Ролі  соціального педагога в школі:

 
 

Інформація для учнів

У яких випадках звертатися до соціального педагога?

– Якщо у Твоїй родині є проблеми, які постійно Тебе турбують, заважають нормально вчитися та відчувати себе щасливим. – Якщо хтось примушує Тебе до вчинків, що суперечать нормам моралі, пригнічують Твою гідність, а Ти не знаєш як себе поводити у такій ситуації. – Якщо Ти відчуваєш, що Тобі потрібна допомога юриста, проте не наважуєшся звертатися до батьків. – І просто, коли Тобі здається, що всі  інші відвернулися від Тебе і ніхто тебе вже не розуміє….

Інформація для батьків:

Соціальний педагог –  це педагогічний працівник, основна мета роботи якого полягає у забезпеченні соціально – правового захисту учнів школи та попередженні впливу негативних соціальних чинників на формування та розвиток особистості дитини. У школі він є громадським інспектором з охорони дитинства. 17- 18 серпня 2021 року відбувся тренінг “Насильство – не норма: що може зробити шкільне середовище, щоб допомогти дітям та молоді” Організатором цього цікавого тренінгу була Марта Левченко ( керівниця фонду “Я – Майбутнє України”). Спікер з багаторічним досвідом Долиняк  Уляна. Весь ватеріал був поданий в цікавій та динамічній формі, дуже професійно та доступно.Уляна поділилася практичними навичками своєї роботи. Дуже запамяталися командні завдання, в яких групи повинні були прописати свої дії, у разі якщо у закладі є діти, які постраждали від  насильства, або стали свідком насильницьких дій.

      Вересень сіпільно з  практичним психологом закладу проведенно заняття з елементами тренінгу “Протидія булінгу”. Основною метою якого було ознайомити учнів з поняттям, формами та структурою булінгу, розвивати вміння пошуків шляхів виходу із складної ситуації, формувати навики відповідальної та безпечної поведінки, виховувати почуття емпатії та почуття переживання до дитини, яка зазнає насильства.       Жовтень Кожен педагогічний працівник закладу загальної середньої освіти зобов’язаний підвищувати свій професійний рівень та педагогічну майстерність, підвищувати кваліфікацію – тобто опановувати нові та вдосконалювати раніше набуті компетентності в межах своєї професійної діяльності З 11- 21 жовтня відбулися курси підвищення підвищення кваліфікації соціальних педагогів в Інституті післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області. І модуль “Алгоритм професійної діяльності працівника психологічної служби в освітньому просторі”.    

У листопаді в Чернівецькій загальноосвітнвй школі І-ІІІ ступенів №37 відбулося методичне об’єднання асистентів вчителів в інклюзивних класах. На засіданні асистенти ділилися своїм досвідом, тема моєї доповіді була досить цікавою: “Соціально – психологічні аспекти створення позитивного клімату в дитячому колективі”. Головою мотодичного об’єднання був проведений цікавий тренінг для всіх учасників.

Грудень

В рамках Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства” 7 грудня соціальним педагогом школи Ящук Оксаною Василівною було проведено заняття з елементами тренінгу «СТОП насилля!» для учнів 8-Б класу .Під час тренінгу  учні ще раз ознайомились з поняттями, видами та  проявами  насильства в школі.Діти побачили алгоритм дій у разі складної ситуації. Дізналися, хто може стати жертвою шкільного булінгу. Учнями та мною було знято соціальний ролик, який був переглянутий на занятті.         У місті Чернівці можна отримати безкоштовну кваліфіковану психолого- педагогічну допомогу як онлайн так і офлайн.