Історія школи

Чернівецька загальноосвітня школа І-ІII ступенів № 37 розміщується 6 різних корпусах, які в різний час передавались школі.

Корпус № 5, який розташований на вулиці Учительській, 11 був переданий громадою міста Садгори у 1947 році для відкриття Садгірської школи № 2.

Корпус № 4, по вулиці Учительській, 12 був переданий під приміщення школи у 1972 році. До цього часу – гуртожиток учнів школи №38.

Корпуси, які розташовані на вулиці І.Підкови, 9 були передані у 1963 році. Раніше в цих приміщеннях розташовувалася Садгірська рада.

Корпус № 2

Корпус № 1

Корпус № З

На даний момент заклад містить 21 кабінет та 2 міні-спортзали. Заклад був відкритий – 1947 році, як Садгірська школа № 2.  Школа була 7-річна з російською мовою викладання.

За час існування, школа неодноразово зазнавала змін.

У 1991 році у школі почався   поступовий перехід на українську мову навчання.

У 2002 році загальноосвітня
школа № 37 та загальноосвітня
школа № 36 були
реорганізовані в один
навчальний заклад –
Чернівецьку загальноосвітню

школу І-III ступенів № 37. Після чого до закладу було передано приміщення колишньої школи № 36, яке розташоване за адресою вулиця В.Александрі, 23. В даний час – корпус початкової школи.

Вибір професії – складний і відповідальний крок у житті кожної людини, від якого багато в чому залежить її майбутнє. Правильно обрати професію – значить знайти своє місце в житті.

Реформування системи освіти, зокрема профілізація старшої школи, допоможе молодій людині зробити перші впевнені кроки до майбутньої, омріяної професії.

Тому, з 2004 року за рахунок варіативної складової навчального плану впроваджено правничий профіль. Учні 10-11-х класів вивчають правознавство, криміналістику та основи правоохоронної діяльності Школа тісно співпрацює з Чернівецьким училищем професійної підготовки працівників органів внутрішніх справ України. Така співпраця дає можливість використовувати спеціалізовані кабінети юридичної підготовки,

криміналістики та кабінети тактико-спеціальної підготовки. Залучаються викладачі училища з циклу спеціально-правових дисциплін та циклу спеціальної підготовки для криміналістичної та правоохоронної діяльності


На заняттях використовуються навчальні засоби – плакати, роздатковий матеріал, навчальні фільми з криміналістики та правоохоронної діяльності. У 8-9 класах здійснюється до профільна підготовка для професійної орієнтації учнів, сприяння у виборі ними напряму профільного навчання у старшій школі. Пропедевтичну роль відіграють факультативні курси «Практичне право», «Вчимося бути громадянами» – у 8-му класі та «Ми громадяни України» у 9-му класі.

Такий підхід не просто сприяє збільшенню суми знань і вмінь учнів, а допомагає виховувати необхідні риси особистості. Педагогічний колектив школи працює над проблемою «Формування ключових компетентностей учнів на основі використання ефективних технологій навчання та виховання»

Успішне вирішення даної проблеми допоможе шпушникій нашого закладу легше адаптуватися до соціального середовища, оперативно приймати правильні рішення в нестандартних ситуаціях, аналізувати і контролювати власну діяльність, тобто стати життєво компетентними. І підготувати такого випускника – пріоритетне завдання школи.

Кожна школа славиться своїми директорами, нажаль дані про перших директорів школи не збереглися.

Отже, директори школи № 37:

Козакова Раїса Матвіївна – 1962 -1975


Ковач Іван Михайлович 1975 -1984


Селезньова Інга Дмитрівна 1985 -1987


Іллюк Володимир Іванович 1987 – 1996

Волянський Станіслав Адольфович 1996 – 1998


Починок Мирослав Йосипович 1998 – 2002


Оробець Любов Іванівна з 2002 по даний час

Працюють    в    нашій    школі випускники закладу:

педагоги    –

Сірман Галина Самсонівна, випускниця 1986 року.
вчитель англійської мов

Андрійчук Світлана Самсонівна, випускниця 1989 року. Вчитель фізики

Купріянова Тетяна Георгіївна, випускниця 1975 року. Вчитель зарубіжної літератури

Фомічова Ольга Павлівна, випускниця 2000 року. Вчитель математики

Сердулець Алла Віорелівна Випускниця 1992 року. Вчитель початкових класів

Мирошниченко Яна Віорелівна, випускниця 1995 року. Вчитель початкових класів

У школі працює 17 різноманітних гуртків. З них найбільше досягнень мають гуртки естетичного та спортивного напрямків. Серед них:

Хор молодших класів

Ансамбль старших класів

Ансамбль початкових класів


Туристичний клуб «Пілігрим». Гурток залучає дітей до самостійної науково-дослідницької роботи, вивчення природи та культури рідного краю, заняття спортивним туризмом, що підвиїцує безпеку походів, проведення спортивних заходів, пропаганда здорового способу життя. Серед вихованців гуртка є чемпіони України 2007 року в особистому заліку з техніки пішохідного туризму – Зеліско Любомир та Сиротюк Інна та учні, що мають І та II дорослий розряд по туризму, кандидати в майстри спорту.