День теореми Піфагора

Цікаві факти про Піфагора та теорему Піфагора.

1. Піфагор – це не ім’я, а прізвисько, яке філософ отримав за те, що завжди говорив вірно і переконливо, як грецький оракул.

Піфагор не залишив після себе зібрання творів, він тримав своє вчення в таємниці і передавав учням усно.

Піфагор казав «Все в природі розділено на три частини. Тому перш ніж вирішувати будь-яку проблему, її треба представити у вигляді трикутної діаграми. Побачите трикутник – і завдання на дві третини вирішено ».

2. Теоремою Піфагора та його школою захоплюється людство протягом  всієї історії, їм присвячені вірші, пісні, малюнки, картини. Так, художник Ф.А. Бронніков (1827-1902) намалював картину «Гимн пифагорейцев восходящему солнцу»

3. У Греції   була   випущена поштова  марка  з нагоди перейменування острова Самос  в  острів  Піфагорів.

На марці надпис: «Теорема Піфагора. Эллас. 350 драхм»

Ця  красива   марка майже єдина серед  багатьох тисяч існуючих, на  яких зображено математичний факт.

4. Доведення теореми Піфагора, учні середніх століть вважали дуже важким і називали його Dons asinorum – ослиний міст , або elefuga – втеча “убогих ” , так як деякі ” убогі ” учні , які не мали серйозної математичної підготовки , бігли від геометрії . Слабкі учні , завчали теореми напам’ять , без розуміння , і прозвані тому ” ослами ” , були не в змозі подолати теорему Піфагора , що служила для них начебто непереборним мостом. Через креслення  супроводжуючих теорему Піфагора , учні називали її також  “вітряком ” , складали вірші на кшталт ” Пифагоровы штаны на все стороны равны ” , малювали карикатури.

5. В кінці дев’ятнадцятого століття висловлювалися різноманітні припущення про існування мешканців Марса подібних людині. Жартома, хоча і не зовсім безпідставно, було вирішено передати мешканцям Марса сигнал у вигляді теореми Піфагора. Невідомо, як це зробити; але для всіх очевидно, що математичний факт, що виражався теоремою Піфагора має місце всюди і тому схожі на нас мешканці іншого світу повинні зрозуміти такий сигнал.