Екскурсійна поїздка

{jcomments on}

Всесвітній день туризму всі любителі подорожей відзначають 27 вересня.  Вчителі й учні нашоїшколи також долучилися до святкування.

В цей день була здійснена цікава екскурсійна поїздка, яка була заключною в низці заходів, що проходили в рамках тижня туристсько-краєзнавчої роботи в школі.

Першим об’єктом, з яким ми познайомились під час подорожі, стало село Хрещатик Заставнівського району Чернівецької осласті. Це чи не єдиний населений пункт в Україні, де мешканці п’ють, перуть, годують худобу та миються мінеральною водою, збагаченою іонами срібла. У селі, яке розкинулося на висоті 200 метрів над рівнем Дністра, немаєжодноїкриниці. Вода, яку називають чудотворною, до Хрещатика надходить із джерела святого апостола-євангеліста Іоанна Богослова, що на території Свято-Івано-Богословського Хрещатицького чоловічого монастиря, який ми і відвідали.

Далі ми помандрували до урочища Червоне поблизу с.НирківЗаліщицького району Тернопільської області. Назва Червоногород пов’язана з інтенсивним червоним кольором місцевих пісковиків. Окрім легендарного замку, ми побачили також Червоногородський водоспад, який, за переказами, створили татари, прокопавши нове русло для Джурина, щоб полегшити доступ до замку.

Та найбільш вражаючою частиною екскурсії стало відвідання печери «Кришталева» – геологічної пам’ятки природи загальнодержавного значення. Розташована вона напівденно-західній околиці села Кривче Борщівського району Тернопільської області. Захоплююча майже трьохкілометрова подорож під землею не залишила байдужими нікого. Саме там ми «залишили» втому від напруженого вересня і збагачені новими враженнями пізнього суботнього вечора повернулися додому.