Основні положення пенсійного законодавства та твоя майбутня пенсія

«Основні положення пенсійного законодавства та твоя майбутня пенсія» – урок під такою назвою провела для учнів одинадцятих класів Чернівецької загальноосвітньої школи № 37 начальник відділу пенсійного забезпечення з питань контролю за призначенням і перерахуванням пенсій управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях Раїса Царанюк. Представник пенсійної служби міста познайомила учнів з основними історичними віхами пенсійної системи, виникненням пенсії, докладно розповіла про пенсійні виплати сьогодні, про залежність пенсії від страхового стажу, розкрила можливості добровільного страхування у пенсійному забезпеченні. „Вступаючи в доросле життя, молоді люди повинні знати про головні правила, згідно яких формується їх майбутня пенсія. В умовах страхової пенсійної системи пенсійний капітал формується у людини протягом  її трудової діяльності”. – зазначила фахівець. Тому на конкретних прикладах обґрунтувала важливість легальних відносин та зазначила, що тіньовий спосіб трудових доходів впливає на соціальні гарантії найманих працівників, зокрема права на отримання пенсії, ознайомила з нормами закону, що дають право на призначення пенсії за вислугу років працівникам освіти.

Школярі виявили неабияку зацікавленість і поставили чимало питань стосовно умов виходу на пенсію громадян України, які працюють за кордоном, про можливість укладання договорів добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Представник пенсійної служби міста розповіла про можливість отримання роз’яснень з питань пенсійного законодавства за допомогою новітніх комунікативних технологій, таких як веб-портал Пенсійного фонду України та інформаційний кіоск, скайп –зв’язок. Зважаючи на те, що школярі вправно освоюють новітні технології, фахівець запропонувала їм надавати практичну допомогу своїм літнім родичам в отриманні інформації через Інтернет. Підсумовуючи цікаву розмову Раїса Анатоліївна провела з учнями анкетування на предмет закріплення пенсійної тематики.

В міському управлінні Фонду відзначають очевидну ефективність таких заходів: школярі всерйоз починають замислюватися про майбутню пенсію. А маючи потрібні знання, вони не зроблять помилок і не дозволять себе ошукати несумлінним роботодавцям.

{jcomments on}