Архів методичної роботи

11 грудня 2017 року в 10-Б класі (економічного профілю навчання) вчителем Олянич Оленою Миколаївною було проведено відкритий інтегрований урок з географії та економіки на тему «Світове господарство. Міжнародний географічний поділ праці. Причини розвитку економічних зв’язків: особливості й порівняльні переваги».

Інтеграція  в одному уроці двох предметів дозволила учням синтезувати знання, отримати цілісне, систематизоване розуміння досліджуваної  теми, розширити  широту та глибину мислення, сприяла розвитку глобального світосприйняття учнів.

Учні продемонстрували належний рівень знань як з економіки так і з географії, вміння висловлювати власну думку, проявили активність та зацікавленість предметом розмови.

Робота з різними джерелами знань, використання міжпредметних зв’язків, виконання різноманітних за формою, змістом та рівнем складності завдань, картографічний практикум, розв’язування економічних задач, моделювання ситуацій – зробили заняття насиченим, продуктивним та дозволили досягти мети уроку.

20 грудня 2017 року  вчитель біології  Юрковська Вероніка Михайлівна прововела відкритий урок у 7-А класі на тему «Різноманітність ссавців».

На уроці учні знайомились з особливостями будови різноманітних  ссавців, їх пристосуванням до характерного для них способу життя, причому доповідачами були самі діти зі своїми підготовленими матеріалами та презентаціями. Використані прийоми та методи роботи (гра «»Пароль», гра «Вірю-не вірю», робота з таблицею, групи в експедиції по сторінках науково-популярної літератури, виконання тестових завдань, графічний диктант) зробили урок насиченим та продуктивним. Розвиток екологічної свідомості, соціальної активності дітей, відповідальність за збереження тварин супроводжували вивчення матеріалу впродовж уроку.

21 грудня 2017року у  групі продовженого дня (2-А, 3-А, 3-Б клас)  було проведено відкрите тематичне заняття на тему “Грамоти вчиться – завжди знадобиться”  вихователем ГПД  Бужняк Людмилою Дмитрівною.

Діти під час заняття працювали в групах, вчилися правильно будувати  речення та складали коротенькі розповіді на основі допоміжних слів.

______________________________________________

В рамках методичної декади, яка відбувається з 13 листопада по 22 грудня 2017 року вчителі, які атестуються у 2018 році проводять відкриті уроки та виховні заходи.

Вчитель початкової школи Бучковська Діана Володимирівна 14 листопада 2017

року у 2-Б класі провела урок англійської мови на тему: «Зовнішність. У мене-щасливе обличчя». На уроці використовувала пояснювально-ілюстративний та репродуктивний методи навчання. Використовувала хорові, індивідуальні, комбіновані форми роботи, які сприяють формуванню мовних умінь і навичок. Мовна діяльність школяра була  спрямована на формування умінь та навичок вимови, граматики, фонетики, монологічного мовлення та читання.  На уроці учні оперували фонетичним, лексичним, граматичним матеріалом з використанням  навчальної опори ( картин, ілюстрацій,  аудіозаписів) з метою їх  активізації та  кращому сприйняттю матеріалу.

Вчитель англійської мови Сірман Галина Самсонівна 16 листопада 2017 року провела відкритий урок у 10-А класі на тему «Система освіти». Під уроку учні змогли порівняти організацію освітнього процесу у різних країнах. Серед них: Велика Британія, США, Японія та Україна. Вчителем використовувались різні форми та методи роботи, які дозволили провести сучасний та актуальний урок. Учні об’єдналися у групи, які знайомили своїх колег з організацією системи освіти у відповідних країнах. Від кожної групи виступав один з учасників з презентацією освітньої системи країни. З метою поглиблення знань з теми учні виконували різні види завдань. Особливу увагу було привернуто до освітніх процесів у Японії, адже 2017 рік оголошено роком Японії в Україні. Протягом уроку учні змогли самостійно оцінювати свою роботу за допомогою карток самооцінювання.

Під час цьогорічного свята «Посвята у п’ятикласники» (13 листопада 2017 року) батьки та гості були запрошені на перегляд уроку англійської мови. Разом з вчителем учні підготували постановку сценки з відомого мультфільму «Незнайко». Головний герой хотів опанувати англійську мову. П’ятикласники показали, що навчання може бути веселим та цікавим. Під час цього учні виконували римівки, пісні та жартували англійською мовою.

22 листопада 2017 року Бриляковою О.В. був проведений відкритий урок з хімії у 10-А класі на тему «Карбонатна кислота. Солі карбонатної кислоти,їх поширення у природі та засування».

Під час перевірки знань використала:

– індивідуальні картки;

-фронтальну бесіду «Доповніть речення»;

В ході вивчення нової теми застосувала:

-роботу з підручником;

-демонстраційний експеримент;

-лабораторний дослід;

Мету уроку було досягнуто.

23 листопада відбувся турнір між учнями 8-х класів «Знавці Періодичної системи». Змагалися команди: «Хімляндія» – 8-А класу та «Хіміки»- 8-Б класу, роботу оцінювало компетентне журі.

Учні підготували газету,присвячену Періодичному закону та Періодичній системі, показали знання будову атома, походження назв хімічних елементів та властивостей речовин, утворених деякими хімічними елементами.

Вболівальники також мали можливість підтримати свої команди у конкурсі.

За підсумками турніру перемогу з перевагою в 1 бал виборола команда 8-А класу. Всіх учасників було нагороджено солодкими призами.

В рамках тижня суспільних дисциплін та літератури рідного краю

14 грудня 2017 року вчитель історії Боднарюк Олена Миколаївна та вчитель української літератури провели бінарний урок у 9-А класі на тему «Розвиток української літератури кінця XVIII – І половина XІX ст.. Учні працювали в трьох групах (робота з історичними джерелами, робота з відео-фрагментами, читання поезії та ін..). Завершальним етапом уроку було створення групами презентації та її перегляд з коментуванням. Тематика для груп:

1)    І.Котляревський та «Енеїда»; 2) Т.Шевченко та його «Кобзар»:

2)    Вшанування геніїв слова на території України та за її межами.

В рамках атестації вчителів 2017 року, у 2 А класі був проведений бінарний урок з образотворчого мистецтва та інформатики на тему «Ознайомлення з художнім прийомом в живописі «пуантилізмом» та з графічним редактором Paint. Малювання рибки методом «пуантилізму» та в даному редакторі», вчителями Петрінець І.М. та Лучик О.Б. Діти на уроці формували навички культури роботи з різними художніми матеріалами, виконували вправи на розвиток моторики руки, зорово-рухливої координації, формували інформаційну, самоосвітню, здоров’язберігаючу, комунікативну компетентність. Розвивали уяву, фантазію та образне мислення.