Тиждень в школі

 

Тиждень літератури і Шевченківських днів

Перші весняні дні для шанувальників літературної  спадщини Великого Кобзаря – це можливість щоразу по-новому осмислити його поетичні та прозові твори, краще осягнути минуле, зрозуміти сучасне й себе в ньому.

Щороку на початку березня  в  Чернівецькій ЗОШ №37 відбувається низка заходів, яку традиційно називають Тиждень літератури і Шевченківські дні.

Учителі готують і проводять тематичні уроки, бесіди, літературні години,інформаційні хвилинки,літературні читання, вечори вшанування пам’яті тощо, присвячені творчості письменників. Кращому сприйняттю особистості митця сприяють  книжкові та художні виставки, експозиції.

1.03.2019 Відкриття тижня літератури  виставкою «Пісня буде поміж нас»Макуха Т.Ф.

З настанням весни не тільки благословенна земля,а й кожна людина прагне оновлення.

І все частіше прагнемо саме навесні чути пісні В.Івасюка-натхненні легкокрилі.

Діти з цікавістю та захопленням дивилися твори В.Івасюка,що були на виставці під назвою«Пісня буде поміж нас».

Зворушливо звучали пісні В.Івасюка у виконанні дівчат 8-А класу на святі «Пісенний дивосвіт Івасюка».


4.03.2019 Було проведено інформаційну хвилинку  разом з учнями 6-Б кл. та Ватрущак О.Ю. про життя і творчість Володимира Івасюка та Тараса Шевченка(5-11 класи)

Володимир Івасюк – один із творців української естрадної музики. Видатний українець, який прожив всього 30 років, за своє коротке життя написав 107 пісень, 53 інструментальних творів, створив музику до кількох спектаклів. Окрім цього, він професійний медик, скрипаль, чудово грав на фортепіано, віолончелі, гітарі, майстерно виконував свої пісні. Відомий як музикант, Івасюк був і неординарним живописцем.


4.03.2019 Зустріч у «КМЦ «Садгора»» м.Чернівці до дня народження Володимира Івасюка «Я хочу,щоб збулись слова пісень,я хочу,щоб збулась любов»

Літературно-музичний вернісаж «Я хочу,щоб збулись слова пісень,я хочу,щоб збулась любов»,відбувся з нагоди 70-річниці з Дня народження композитора і поета Володимира Івасюка в КМЦ «Садгора».До заходу долучились учні 8-А класу разом зі ссвоїм кл.керівником,а своїми талантами приємно здивували ансамбль «Мрія»з піснею «Буковина»(учні 4 класу),Тетяна Середенко з піснею «Панно  Буковино»,вокальний дует Марини та Галини Ткачук.Щира,пісенна атмосфера затишного залу поринула в спогади про легендарного Володимира Івасюка


5.03.2019 Поїздка в Чернівецький літературно-мемуріальний музей Володимира Івасюка

Учні 7-Б класу разом з учителем української  мови та літератури  Ватрущак О.Ю. відвідали Чернівецький літературно – мемуріальний музей Володимира Івасюка,музей видатного українського композитора В. Івасюка, основоположника української естрадної музики, автора популярних пісень “Червона рута” і “Водограй” . Діти мали змогу побачити  інтер’єр кабінету Володимира Івасюка та його батька – письменника М. Івасюка, кімнати батьків. В експозиції представлений рояль композитора, багато його особистих речей, фотографії, документи, робочий кабінет, книги, та багато іншого.


5.03.2019 Перегляд фільму про життя  Володимира Івасюка «Життя моє – обірвана струна»

До дня народження Володимира Івасюка, що відзначається 4 березня, у Чернівецькій ЗОШ №37 учні 6 класів мали змогу переглянути документальний фільм про нашого співця. Фільм називається “Володимир Івасюк: життя моє – обірвана струна” і є ретельно та повно відтвореною біографією митця від раннього дитинства до трагічної смерті. Про Володимира розповідають найближчі люди – сестри Галина та Оксана, друзі й партнери за творчістю: Василь Стріхович, Левко Дутковський, Володимир Вознюк, Роман Кудлик, Юрій Рибчинський, Богдан Стельмах… Однак не менше сказав про себе у фільмі сам Івасюк. Документальна стрічка містить унікальні кадри – любительські та професійні, яких досі ніхто не бачив. Є серед них жартівливі кінозамальовки, зняті самим Володимиром із собою в головній ролі. Є дивовижно юні Івасюк, Яремчук, Зінкевич, Дутковський, Ротару, зняті на вулицях Чернівців. Та і кадри зі знаменитого музичного фільму “Червона рута” тепер нечасто побачиш.
Як зазначила під час презентації Оксана Івасюк, фільм особливо цінний відтворенням епохи, коли творилася вся та чудова музика. Поряд із атмосферою молодості, новизни, притаманною тому часові, відчувається напруга і тривога життям.


6.03.2019 Літературна вікторина «Ім’я Шевченка  стукає в серцях»

Учасники змагань (учні 6-А та 6-Бкл.)доводять, що, звертаючись до Кобзаря, вони «причащаються вічністю», мудрішають, духовно зростають, бо Тарас Шевченко для кожного свідомого українця є символом незламності духу, справжності, патріотизму й щирої любові до України.

Учитель української мови та літератури  Ватрущак О.Ю. з учнями 6-х класів провела літературну вікторину «Ім’я Шевченка  стукає в серцях», присвячену Т. Шевченку. Метою заходу було формування духовної культури, виховання почуття любові та поваги до традицій свого народу, збереження і розвитку інтелектуального потенціалу.

Шестикласники показали знання з творчого та життєвого шляху Великого Кобзаря.. Школярі розширили свої знання про життєвий та творчий шлях Т. Г. Шевченка,  дізналися про невідомі напрями літературної діяльності Кобзаря

 

6.03.2019 Покладання квітів до пам»ятника Т.Шевченку з нагоди дня його народження та національного Шевченківського дня.

9 березня виповнюється 205 річниця від дня народження великого Кобзаря Тараса Шевченка. З цієї нагоди 9 березня ми вшанувати його пам*ять, Ватрущак О.Ю. учитель української мови та літератури  та учні 2 класу,та сотні чернівчан зібрались «Кобзаря знають усі, в усьому світі, заповіт, ці строки «Як  умру, то поховайте», мені здається, знає не тільки кожен українець, але і знають в кожному куточку світу, він вніс дійсно важливий внесок в культуру та історію нашої країни»
Тарас Шевченко – це геній України, в своїх віршах він оспівував болючі для країни проблеми, закликав бути мудрими, не забувати своє коріння та бути патріотами своєї Батьківщини.

 

11.03.2019 Виставка до Дня народження Тараса Шевченка

У літературі кожного народу, серед її великих творців, є поети, імена яких оповиті невмирущою любов’ю і славою. Таким поетом українського народу є Тарас Шевченко. Він виступив як поет-новатор, приніс із собою в українську літературу “слово нове”, новий світ поезії, неповторні образи, картини й барви, небачене раніше багатство й широчінь тем, ідей, мотивів, жанрових форм, вивів українську літературу на шлях реалізму й народності. Справедливо Великого Кобзаря — народного мислителя та творця, вважають народним пророком. Не одне покоління українців формувало свій світогляд на його творах.


 

13.03.2019 Конкурс «Рідна  мово солов»їна»

Наші учні завжди активно долучаються до шкільних та міських конкурсів.Навіть п»ятикласники вже випробовують свої сили.Зокрема,учень 5-Б класу взяв участь у міському конкурсі читців-декламаторів до Шевченківських днів «Рідна мово солов»їна»з віршем Юрія Шкрумеляка «Тарас Шевченко».Такк діти краще усвідомлюють творчість митця,запам»ятовуують та розвивають пізнавальні здібності.