Тиждень в школі

 

Для забезпечення належного виконання Указу Президента України від 11.01.2017 року №1/2017 «Про оголошення 2017 року Роком Японії в Україні», розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2017 № 08. 02/05.09 та листа ІППОЧО №2/4 – 660 від 12.09.2017 в школі був запланований та проведений тиждень зарубіжної літератури,спрямований на відзначення Року Японії в Україні з 13.11 по 17.11.2017року.

Тиждень проходив під вмілим керівництвом вчителя зарубіжної літератури Крайнічук Л.В.

Всі учні школи дізналися, що цього року виповнюється 25 років з часу встановлення дипломатичних відносин між Японією та Україною, про офіційний логотип, створений японським графічним дизайнером паном Томоо Каваї. Головним мотивом у цьому логотипі стали національні прапори обох країн. Цей логотип символізує дружні відносини між  Японією та Україною.

Для учнів 5 – 7 класів проведено захід вчителем зарубіжної літератури Крайнічук Л. В. «Японія – країна вранішнього сонця». Учні розповідали про традиції японського народу, приймали участь у інсценівках, декламували хоку, переглянули цікавий відеоролик про Японію, інсценували японську народну казку «Момотаро», дізналися про трагічну історію дівчинки Садако Сасаки, вивчили декілька японських слів.

У 7 – Б класі вчитель Крайнічук Л. В. провела відкритий урок за темою  «Р. Акутагава – майстер японської новели. Втілення ідеї про моральну справедливість у притчі «Павутинка». Філософський зміст твору». На уроці були використані різні методи та форми роботи: «Мікрофон». Кластер Ранок, кросворд,відтворення змісту твору за картинками, аналіз твору, гра «Павутинка», порівняльна характеристика героїв, реальне і алегоричне, сенкан Рай – Пекло, символіка твору. Наприкінці уроку учні записали відповіді  на проблемне запитання на листках і утворили квітку лотос як символ чистоти, духовного просвітлення і творчої сили. Через весь урок проходила виховна мета: толерантне ставлення до людей,гуманістичне світобачення, доброта. порядність, потреба робити добро, не чекаючи на винагороду.

Учні 5-х класів намалювали ілюстрації до японської народної казки «Момотаро», учні 6 – х класів –  малюнки за віршами Мацуо Басьо.

Була організована виставка виробів учнів з аркушів паперу – орігамі.

Шкільний бібліотекар Макуха Т. Ф. підготувала виставку художньої і науково – пізнавальної літератури за темою «Країна сонячного сходу».

Класні керівники 5 – 11 кл. провели тематичні години спілкування «Традиції японського народу», а класні учнівські ради випустили газети з цікавою інформацією про Японію.

Тиждень був цікавим, пізнавальним. Заходи, проведені протягом тижня зарубіжної літератур, сприяють підвищенню інтересу учнів до вивчення предмета, виховують повагу до національних літератур та культур, традицій народів світу, навчають висловлювати та відстоювати власну думку, формують естетичний смак. Беручи участь у таких заходах учні розвивають логічне мислення та творчі здібності.