Тиждень в школі

 

Звіт

про проведення Шевченківських днів

та тижня української літератури

у Чернівецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №37

2016/2017 н.р.

Цікавим та захоплюючим для учнів  є проведення предметних тижнів у школі. Не є винятком і Шевченківські дні та тиждень української літератури. Проводимо ми його вже традиційно на початку березня.

Вже 9 березня вчитель української мови та літератури – Ватрущак О. Ю. разом із учнями нашої школи побували на покладанні квітів до пам’ятника Т.Г. Шевченку, а також учні мали можливість переглянути кінофільм «Сон» у кінотеатрі «Чернівці».


Також учні 5,7 та 10 класів взяли участь у вікторині «Згадаємо імя Тараса Шевченка».


10 березня учень 8 – А класу – Бойчук Герасим взяв участь  міському конкурсі читців-декламаторів  під  гаслом «Рідна мово –солов’їна», присвяченому Тарасу Шевченку, на якому ми здобули І місце (вчитель – Кузик Н. І.)


16 березня учні 5 – Б, 8 – Б та 6 – их класів запросили всіх на літературно-музичну композицію «Слава Кобзарю». Діти майстерно відтворили картини життя Шевченка, продекламували його вірші і навіть виконали пісні на слова великого Кобзаря. (вчитель – Лаблюк І . М.)


15 березня Ватрущак О. Ю. разом з учнями 5 – Б класу запросили глядачів на відкритий урок з української літератури  на тему «Тарас Шевченко «За сонцем хмаронька пливе…», «Садок вишневий коло хати…». Картини довколишнього світу, природи у поезіях Т.Шевченка» . Було дуже цікаво і пізнавально, діти декламували поезії Шевченка, характеризували художні засоби, використані у них і навіть зробили малюнки до цих творів.


І завершальним акордом нашого тижня став виховний захід до 87 річниці від Дня народження Ліни Василівни Костенко – «Адресовані людям вірші, найщиріший у світі лист» . Участь у заході взяли учні 8 – А, 9 – А, 9 – Б та 11 класів. Ми поринули у атмосферу літературного кафе, у повітрі якого витала поезія, відчувалас енергетика пані Ліни, яка своїм прикладом вчить кожного з нас бути справжньою українкою. Кожен рисутній з головою занурився у океан слів, які вийшли з-під пера нашої Берегині – Ліни Костенко. ( вчителі – Ватрущак О. Ю. та Кузик Н. І.)


Ось так цікаво, барвисто і пізнавально все відбувалося. Хотілось би, щоб любов до літератури зростала, щоб підростаюче покоління знайомилося з якісно новими творами і могло б передати знання наступним поколінням, бо «поезія – це завжди неповторність».