Тиждень в школі

 

Звіт

про проведення в школі

тижня природничих наук

У відповідності до плану роботи школи з 15 по 22 квітня 2016 року в навчальному закладі був проведений тиждень природничих наук. До роботи в рамках цього тижня активно долучилися вчителі біології, географії, хімії та класні керівники.

Відкриття днів природничих наук відбулося в   п’ятницю, 15 квітня, рядом заходів. Так, зокрема, вчитель біології Козак Лілія Василівна провела відкритий урок біології у 7-му класі на тему: «Вроджена і набута поведінка тварин». Головною метою уроку було сформувати уявлення про вроджену та набуту поведінку тварин, навчити учнів її розрізняти. Розкрити біологічне значення вродженої та набутої поведінки в житті тварини. Розвивати уяву, критичне мислення. Виховувати любов до живих істот. Учні засвоїли нові знання на належному рівні,  у цьому їм допоміг перегляд відеофільму, зображень, розв’язування ситуаційних прикладів.

До уроку  учні 7-А класу підготували стінгазету «Пристосування тварин до навколишнього середовища», яка була однією з кращих в конкурсі  стіннівок та плакатів на екологічну тематику, що проходив  у рамках тижня.

З метою підвищення рівня еколого-просвітницької та природоохоронної діяльності молодий вчитель біології  Козак Л.В. також провела змістовний захід «Земля – наш спільний дім»  для учнів 6-7-х класів Головними завданнями заходу було виховання в учнів любові до рідного краю, формування екологічної культури.


19 квітня вчитель хімії Брилякова О.В. провела пропедевтичний захід для учнів 6-х класів «Наука-чарівниця». Підготували його учні 8-А класу, які демонстрували для учнів, які ще не вивчають хімію, цікаві досліди, експерименти, демонстрації.

Вчителями методичного об’єднання було організовано перегляд учнівських відео робіт на тему: «Природоохоронні території України» (відповідальна Юрковська В.М.).

Вчитель географії Кіндрат О.Р. представляв команду міста на відкритій першості Вінницької області з пішохідного туризму. Детальнішу інформацію про дану подію можна прочитати на сайті школи в рубриці «Новини» та на сайті Управління освіти.

Вчитель біології Юрковська Вероніка Михайлівна в 11-А класі провела узагальнюючий урок-конференцію з екології на тему: «Проблема деградації природних компонентів. Основні причини деградації природних компонентів. Наслідки деградації природних компонентів». Метою даного уроку було закріпити поняття «деградація природи», розглянути основні причини деградації, її наслідки  для природних компонентів, виховувати розуміння цілісності природи і взаємозв’язку між усіма її компонентами,  бережливе ставлення до природи. Старшокласники підготували до уроку цікаві виступи, презентації, висловлювали свою позицію різними способами, наприклад, виготовленням агіток, плакатів (Андроненкова Тетяна). Поєднання науковості з практикою, актуальність теми зробили урок насиченим та змістовним.

20 квітня в 11- б  класі, що навчається за економічним профілем, також пройшов цікавий урок-практикум з географії:  “Глобальне потепління. Міф чи реальність? “(вчитель Олянич О.М.)

За “круглим” столом учні  спробували розібратися з деякими аспектами майбутнього розвитку людства, адже стан довкілля, кліматичні зміни є дуже важливими для розвитку економіки, підприємництва в будь-якій країні. Урок був дуже продуктивним. Використання ІКТ дозволило працювати ефективніше, час на уроці використовувати раціональніше.

Урок вчителя Олянич О.М. був демонстраційним також в плані роботи школи в рамках міжнародного проекту «Класна школа». Публікації про даний урок учні самостійно підготували протягом уроку та розмістили на блогах шкільного клубу підприємництва та «Класної школи».

З метою  виховання естетичного сприйняття навколишнього світу   та бажання зробити його кращим,  протягом тижня було проведено ряд акцій по висадці на території школи квітів та декоративних кущів. Так, під керівництвом Юрковської В.М. були висаджені нарциси та розсада літніх квітів (19.04). У середу, 20.04., учні 11-х класів (кл. кер. Андрійчук С.С.  та Олянич О.М.) з допомогою вчителя географії Кіндрата О.Р. та педагога- організатора Оробеця О.І. на згадку школі висадили трояндову алею та кущі кампсісу.

21 квітня вчитель хімії Брилякова О.В. для учнів 8-х класів провила турнір «Знавці періодичної системи».

План роботи тижня був виконаний у повному обсязі. Заходи та відкриті уроки, що проходили в його рамках, сприяли підвищенню інтересу до вивчення природничих дисциплін та розвитку екологічної культури.

На шкільній лінійці були підведені підсумки тижня природничих наук та нагородження учнів за активну участь у його заходах.